Інформація про страховий ринок України відтепер у відкритому доступі


Відтепер в Україні можна вільно переглядати інтерактивні дані про стан страхового ринку. НАСУ відкрила цю інформацію для широкого загалу в рамках проєкту ПРІМА (Проєкт розкриття інформації. Моніторинг та аналіз), прийнявши відповідне рішення на черговому засіданні Президії.

ПРІМА надає можливість отримувати актуальну інформацію учасників проєкту – 20 Non-Life страхових компаній, що є основними гравцями ринку та входять до складу асоціації, та Національного банку України (НБУ).

Із останніми даними щодо діяльності страховиків за 6 місяців 2021 року можна ознайомитися на сайті НАСУ за посиланням https://www.nasu.com.ua/prima/ Регуляторна звітність згрупована за напрямами, серед яких дані щодо страхових премій та виплат: динаміка, основні види, структура портфелю тощо, а також деталізація по окремих продуктах таких як КАСКО та ОСЦПВ. 

«Наше завдання – зробити інформацію про страховий ринок більш доступною для його учасників та більш зрозумілою для споживачів страхових послуг. Зручне наочне відображення даних страховиків дозволить усій зацікавленій аудиторії побачити основні тренди страхового ринку, зробити висновки щодо його діяльності та тенденцій розвитку», – зазначив Денис Ястреб, генеральний директор НАСУ.

Інформація постійно оновлюватиметься із розкриттям даних НБУ, а також інших відкритих джерел. У найближчих планах проєкту – розширення доступу до аналітики та прогнозів для широкої аудиторії.