Лікар для кожної сім’ї


2 квітня в Україні стартувала національна кампанія “Лікар для кожної сім’ї”, під час якої громадяни отримають можливість обрати лікаря первинної ланки і укласти з ним декларацію про обслуговування.

Зазначимо, що процес укладання декларацій з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями почався 2017 року під час тестового режиму роботи електронної системи охорони здоров’я. Да даний момент у системі зареєстровано вже 106 тис. декларацій.

“Обрати свого лікаря – значить визначитися з терапевтом, педіатром або сімейним лікарем, якому ви готові довірити своє здоров’я. Укладаючи з ним декларацію, ви повідомляєте державі, що гроші за ваше обслуговування НСЗУ має спрямовувати саме у той заклад, де працює обраний вами лікар”, – йдеться в повідомленні МОЗ.

Зазначимо, що Національна кампанія з вибору лікаря не має певного терміну: він триватиме, поки всі українці не визначяться зі своїми лікарями. Тож можна оформити декларацію як у квітні, так і в червні або жовтні. Водночас слід звернути увагу, що лікарі можуть обслуговувати лише певну кількість пацієнтів: сімейний лікар – 1,8 тис, терапевт – 2 тис, педіатр – 900 пацієнтів.

Важливо, що заклад, де працює обраний вами лікар, має бути підключений до системи “Електронне здоров’я”. Це необхідно уточнити в реєстратурі або в лікаря чи перевірити самостійно за посиланням.

«Ви не повинні обирати лікаря за місцем прописки чи проживання. Ці та решта правил чітко окреслені у Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу», – підкреслюють у міністерстві.

Ще один важливий документ – Порядок надання первинної медичної допомоги – містить чіткий перелік послуг, які надаватимуть терапевт, педіатр і сімейний лікар, а також впроваджує сервісні вимоги для медзакладів первинної допомоги та формує нову культуру взаємодії лікаря і пацієнта.