НАСУ звернулась до Кабінету Міністрів України із пропозицією щодо внесення змін до Правил дорожнього руху


Новини НАСУ.

28 березня 2018 року Національна асоціація страховиків України виступила з ініціативою та надіслала лист-звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією внесення змін до Правил дорожнього руху.

НАСУ запропонувала п 2.1. ґ) Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 1306 від 10 жовтня 2001 року, викласти у наступній редакції:

«ґ) поліс (сертифікат) обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, а у разі укладення внутрішнього електронного договору зазначеного виду обов’язкового страхування – візуальну форму полісу, що підтверджує укладання електронного договору на електронному або паперовому носії із відображенням його змісту у затвердженій формі, що дає змогу його сприйняття людиною. Наявність полісу також може підтверджуватися інформацією про відповідний чинний договір страхування в єдиній централізованій базі даних щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

У зв’язку з набранням чинності розпорядження Нацкомфінпослуг від 31 серпня 2017 № 3631 «Про затвердження змін до Положення про особливості укладання договорів обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», яким запроваджено електронний поліс OCЦПВ, водії, що придбали «електронні договори», зіштовхнулись із непорозуміннями з представниками Поліції України. Досі правоохоронні органи вимагають Поліси обов’язкового страхування на бланках у паперовій формі, що була єдиною до 7 лютого 2018 року. Це суперечить розпорядженню Нацкомфінпослуг та шкодить розвитку страхового ринку у напрямку електронних цифрових сервісів.

Директор Асоціації Наталія Гудима зазначила:

“НАСУ вбачає такі непорозуміння з представниками Поліції України, як  ненавмисні перешкоди, але вони вкрай негативно впливають на популяризацію електронної комерції у страхуванні та свідчать про неадаптованість законодавчих норм до своєчасних та відповідних рішень Нацкомфінпослуг. Тому наша Асоціація ініціює зміни до Правил дорожнього руху”.

Лист-звернення до Кабінету Міністрів України