Нацкомфінпослуг затвердив Порядок надання електронної звітності лізингодавцями


Нацкомфінпослуг розмістила інформаційне повідомлення для юридичних осіб – суб’єктів господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу (далі – лізингодавці)

Як йдеться у повідомленні, 1 січня 2018 набув чинності Порядок надання звітності фінансовими компаніями, фінансовими установами – юридичними особами публічного права, довірчими товариствами, а також юридичними особами – суб’єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу, затверджений розпорядженням Нацкомфінпослуг від 26.09.2017 № 3840 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24.10.2017 за № 1294/31162.

Відповідно до Порядку лізингодавці подають звітність в електронній формі з дотриманням вимог Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг». Обов’язковим реквізитом такої звітності є електронний цифровий підпис відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис».

Звітність лізингодавців заповнюється в онлайн режимі та подається через програмний продукт «Комплексна інформаційна система Нацкомфінпослуг» (КІС), розміщений на головній веб-сторінці Нацкомфінпослуг. (http://www.kis.nfp.gov.ua).

Для заповнення звітності в КІС лізингодавцям необхідно провести активізацію на веб-сайті Нацкомфінпослуг шляхом створення реєстраційної картки в системі. Після цього звернутися листом до Нацкомфінпослуг із проханням видачі логіну та пароля користувача для доступу до КІС. Лист складається у довільній формі, де необхідно підтвердити інформацію, внесену в систему КІС, та вказати спосіб отримання логіну та пароля користувача. При підготовці листа є можливість скористатись послугами «Електронної канцелярії» на веб-сторінці Нацкомфінпослуг

(https://www.nfp.gov.ua/ua/Elektronna-vzaiemodiia.html).

Реалізація електронного цифрового підпису пакетів звітності здійснюється через акредитовані центри сертифікації ключів з такого переліку спеціалізованих установ:

  • Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС;
  • Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України;
  • ТОВ “АРТ-Мастер”;
  • ТОВ “Ключові системи”;
  • ДП “Українські спеціалізовані системи”;
  • Державна казначейська служба;
  • Укрзалізниця;
  • ПАТ КБ “Приватбанк”;
  • НБУ;
  • Укрсіббанк.

Як зазначено, звітність лізингодаців, надіслана поштовим зв’язком або подана до служби діловодства Нацкомфінпослуг у паперовому вигляді, буде вважатися такою, що не відповідає Порядку, з подальшим застосуванням відповідних заходів впливу.

Інформаційне повідомлення для юридичних осіб – суб’єктів господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг або Нацкомфінпослуг можливість надавати послуги з фінансового лізингу (далі – лізингодавці)