Закон України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів набуде чинності 27 вересня 2018 року


У зв’язку з опублікуванням в офіційному виданні «Голос України», Закон від 21.12.2017  № 2262-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» набуде чинності з 27 вересня 2018 року.

Нагадуємо, що Закон передбачає створення механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото- та відеофіксації правопорушень. Також передбачено поширення механізму притягнення до адміністративної відповідальності особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Закон передбачає обов’язкове надання копії постанови або повідомлення про рішення притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису. Зазначена копія має бути залишена на лобовому склі транспортного засобу.

Повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу надано інспекторам з паркування.

Крім цього, змінено розміри штрафів за порушення правил паркування, а також передбачено надання знижки у 50% при сплаті штрафу упродовж 10 банківських днів.

Законом передбачено, що порушення порядку тимчасового затримання транспортних засобів та їх зберігання, зокрема, здійснення такої діяльності без відповідного поліса обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб’єкта господарювання, що надає такі послуги, за шкоду, яка може бути заподіяна транспортному засобу при здійсненні його транспортування та/або зберігання, тягне за собою накладання штрафу на керівника суб’єкта господарювання, фізичну особу-підприємця від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі заподіяння транспортному засобу шкоди під час його транспортування та/або зберігання завдані збитки відшкодовуються за рахунок суб’єкта господарювання, що надає такі послуги, та/або відповідного страхового відшкодування, що здійснюється за правовідносинами обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб’єкта господарювання, що надає послуги із транспортування та/або зберігання транспортних засобів у разі їх тимчасового затримання.

Також звертаємо увагу, що вказаним Законом передбачається частину першу статті 7 Закону України “Про страхування” доповнити пунктом 91 такого змісту:

91) страхування цивільної відповідальності суб’єкта господарювання, що надає послуги із транспортування та/або зберігання транспортних засобів у разі тимчасового затримання транспортних засобів, за шкоду, яка може бути заподіяна транспортному засобу під час здійснення його транспортування та/або зберігання.

Отож після набуття чинності зазначеного Закону в Україні буде доповнено перелік видів обов’язкового страхування новим – страхуванням цивільної відповідальності суб’єкта господарювання, що надає послуги із транспортування та/або зберігання транспортних засобів у разі тимчасового затримання транспортних засобів, за шкоду, яка може бути заподіяна транспортному засобу під час здійснення його транспортування та/або зберігання.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів