Результати засідання Нацкомфінпослуг з питань виконання функцій Координаційної ради МТСБУ


На веб-сайті Нацкомфінпослуг оприлюднене Інформаційне повідомлення щодо засідання Нацкомфінпослуг з питань виконання функцій Координаційної ради МТСБУ.

Зокрема, 28 березня 2018 року у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, відбулося засідання Нацкомфінпослуг з питань виконання функцій Координаційної ради МТСБУ.

За результатами засідання Нацкомфінпослуг погоджено внесення змін до Положення про порядок та умови формування централізованого страхового резервного Фонду захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах за рахунок додаткових гарантійних внесків, які залежать від здійснених страхових виплат за договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, затверджених протоколом президії МТСБУ від 27.02.2018 № 416/2018.

Змінами посилено вимоги до показника якості врегулювання збитків та до середнього показника якості врегулювання по ринку за попередній календарний квартал (оцінка відношення кількості врегульованих вимог у звітному періоді (місяць/квартал) до загальної кількості вимог у звітному періоді (місяць/квартал) зменшена зі 120 днів до 90 днів від дати ДТП).

Також змінами передбачено, що сплачені страховиком кошти додаткових гарантійних внесків до Фонду захисту потерпілих можуть бути використані лише для здійснення страхових виплат за внутрішніми договорами страхування, укладеними страховиком, закрема, для виплат МТСБУ відповідно до Порядку повернення гарантійних внесків страховиків до фонду захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах шляхом врегулювання страхових випадків. У разі банкрутства або ліквідації страховика залишок сплачених ним коштів (додаткових гарантійних внесків, які залежать від здійснених страхових виплат за договорами ОСЦПВВНТЗ) зараховується до базового гарантійного внеску страховика у Фонді захисту потерпілих.

Зазначається, що зміни позитивно відіб’ються на гарантійних функціях МТСБУ.

Під час засідання також заслухано інформацію про здійснення МТСБУ виплат у разі припинення членства у МТСБУ до визнання його банкрутом та/або його ліквідації.

Так, упродовж 2017 року МТСБУ проведено 958 виплат на загальну суму 11 184,42 тис грн, з яких:

  • ВАТ «СК «НОВА» – 181 виплата на загальну суму 3 770,58 тис грн;
  • ПАТ «СК «СКАЙД» – 406 виплат на загальну суму 5 354,51 тис грн;
  • ПрАТ «СК «Україна» – 371 виплата на загальну суму 2 062,33 тис грн

У повідомленні йдеться, що Нацкомфінпослуг спільно з МТСБУ продовжує роботу над посиленням гарантійних функцій МТСБУ та захистом майнових інтересів потерпілих унаслідок ДТП.

Інформаційне повідомлення щодо засідання Нацкомфінпослуг з питань виконання функцій Координаційної ради МТСБУ