Президент України підписав Закон щодо реформування сфери паркування транспортних засобів


Верховна Рада ухвалила, а Президент України підписав Закон від 21.12.2017 року № 2262-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”.

Закон передбачає створення механізму контролю та покарань за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото- та відеофіксації правопорушень. Також передбачено поширення механізму притягнення до адміністративної відповідальності особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксованих в автоматичному режимі.

Закон передбачає обов’язкове надання копії постанови або повідомлення про рішення притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису. Зазначена копія має бути залишена на лобовому склі транспортного засобу.

Повноваження щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу надано інспекторам з паркування.

Крім цього, змінено розміри штрафів за порушення правил паркування, а також передбачено надання знижки у 50% при сплаті штрафу упродовж 10 банківських днів.

Закон набирає чинності через 180 днів з дня його опублікування. Станом на зараз закон чинності не набув.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів