Про внесення зміни до Положення про Державний реєстр фінансових установ


 Нацкомфінпослуг повідомила про оприлюднення проекту розпорядження «Про внесення змін до Положення про Державний реєстр фінансових установ».

Як зазначається у повідомленні, документ розроблено з метою приведення положень розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України «Про затвердження Положення про Державний реєстр фінансових установ» від 28 серпня 2003 року № 41, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2003 року за № 797/8118 у відповідність до вимог законодавства України та удосконалення державного регулювання ринків небанківських фінансових послуг, зокрема щодо порядку включення до Державного реєстру фінансових установ, виключення та ведення Державного реєстру фінансових установ.

Проектом зазначеного розпорядження передбачається, що свідоцтва про реєстрацію фінансової установи, які були видані юридичним особам Нацкомфінпослуг або Держфінпослуг і були дійсними до дати введення у дію цього розпорядженням, є анульованими з дня набрання ним чинності. Документом, що підтверджує факт включення юридичної особи до Державного реєстру фінансових установ – рішення Нацкомфінпослуг (Держфінпослуг) про включення юридичної особи до Державного реєстру фінансових установ.

Юридичні особи, включені до Державного реєстру фінансових установ, повинні привести свою діяльність у відповідність до вимог цього розпорядження упродовж двох місяців з дати набрання ним чинності, зокрема:

– внести зміни в реєстраційну картку юридичної особи та повідомити Нацкомфінпослуг відповідно до вимог Положення Державного реєстру фінансових установ;

– обов’язково подати до Нацкомфінпослуг схематичне зображення структури власності юридичної особи відповідно до вимог Положення Державного реєстру фінансових установ;

– подати до Нацкомфінпослуг документ, який підтверджує право власності юридичної особи або право користування юридичної особи окремими нежитловими приміщеннями за своїм місцезнаходженням. При цьому право користування повинно підтверджуватись договором найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), що посвідчений нотаріально;

– оприлюднити на своєму офіційному сайті інформацію відповідно до вимог законодавства України, зокрема, пункту 79 Положення.

Проектом передбачається, що розпорядження набирає чинності через два місяці з дня його офіційного опублікування.

Зауваження та пропозиції до проекту розпорядження приймаються Нацкомфінпослуг упродовж одного місяця поштою за адресою: 01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 3; електронною поштою: office@nfp.gov.ua або через веб-сайт Нацкомфінпослуг: сторінка «Електронна взаємодія» – Електронна канцелярія.

ПОВІДОМЛЕННЯ