Профільний комітет ВРУ у повному обсязі врахував пропозиції НАСУ до нової редакції Закону про страхування


Новини НАСУ.

   На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, що відбулось 22 вересня, було розглянуто проєкт Закону про страхування (№ 5315), опрацьований до другого читання. Нова редакція Закону враховує положення директив Європейського Союзу, принципи та стандарти Міжнародної асоціації органів нагляду за страхуванням (IAIS) та кращі світові практики.

   Розгляду законопроєкту передувала довготривала спільна робота народних депутатів, фахівців Національного банку України, страхових об’єднань та експертів. Позиція Національної асоціації страховиків України, що базується на багаторічному успішному досвіді роботи страхових компаній-членів НАСУ на українському ринку, а також експертних дослідженнях іноземних та вітчизняних практик, була врахована у редакції законопроєкту.

    Комітетом, за результатами обговорення, схвалено рішення щодо підтримки редакції проєкту Закону про страхування до другого читання та направлення на опрацювання до головного юридичного та редакційного управлінь апарату ВРУ. А також після техніко-юридичного узгодження рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт у другому читанні та в цілому як Закон.

   «Схвалення членами профільного Комітету ВРУ проєкту Закону про страхування – це черговий крок до сучасного, розвиненого та конкурентного ринку, – зазначив Генеральний директор НАСУ Денис Ястреб. – Ми вдячні народним депутатам, фахівцям комітету, Національному банку України та іншим учасникам законотворчого процесу за кропітку та якісну роботу над законопроєктом. Ринок дуже давно чекає на прийняття Закону. Його ухвалення створить потужний базис для розвитку якісного страхування в Україні, підвищення довіри до бізнесу та поліпшення захисту споживачів страхових послуг».