Мінфін і Мінекономрозвитку спростили доступ суб’єктів господарської діяльності до торгів на електронній системі закупівель


Мінфін і Мінекономрозвитку спільним наказом від 17 січня 2018 року № 37/11 затвердили «Порядок взаємодії електронної системи закупівель з інформаційними системами Державної фіскальної служби України щодо обміну інформацією про відсутність або наявність заборгованості (податкового боргу) зі сплати податків, зборів, платежів, контроль за якими покладено на органи Державної фіскальної служби України, учасника процедури закупівлі».

Метою цього Порядку є спрощення доступу суб’єктів господарської діяльності до торгів, шляхом проведення автоматичної перевірки відсутності підстав для відхилення пропозиції учасника процедури закупівлі.

Так, Мінекономрозвитку та ДФС здійснюють інформаційну взаємодію на центральному рівні лише в електронній формі інформаційно-телекомунікаційними засобами з використанням засобів технічного та криптографічного захисту інформації.

Державне підприємство «ProZorro» та ДФС здійснюють технічну підтримку інформаційної взаємодії.

Інформаційно-телекомунікаційні системи ДФС (ІТС ДФС) та електронна система закупівель забезпечують інформаційну взаємодію.

Електронна система закупівель автоматично формує та передає до ІТС ДФС запит щодо надання інформації про наявність або відсутність податкового боргу в учасника процедури закупівлі.

У запиті зазначається:

– ідентифікатор закупівлі;

– код згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків чи серії та номера паспорта;

– найменування або ПІБ учасника процедури закупівлі.

На запит накладається технологічний сертифікат «ProZorro».

Запит подається у разі виникнення потреби та може містити інформацію лише щодо одного учасника процедури закупівлі.

ДФС формує відповідь на запит автоматично програмними засобами та передає до електронної системи закупівель не пізніше 18:00 наступного робочого дня з дня отримання запиту (крім вихідних та святкових днів).

У відповіді на запит зазначаються дата, час її формування та позначка про відсутність (наявність) заборгованості, яка є актуальною на момент створення документа.

На відповідь накладаються електронні цифрові підписи посадових (уповноважених) осіб відповідного територіального органу ДФС.

Мінекономрозвитку та ДФС спільно визначають структуру та формат запитів і відповідей, форму журналів їх обліку, процедури взаємодії інформаційних систем і зміни до них.

Наказ набрав чинності 14 березня 2018 року.

НАКАЗ