За підсумками діяльності у першому півріччі 2021 року учасники НАСУ продемонстрували флагманські позиції за основними видами страхування


Новини НАСУ.
НАСУ проаналізувала показники діяльності страхових компаній, які оприлюднені Національним банком України у черговому огляді небанківського сектору та порівняла їх з основними показниками членів асоціації.

   За даними НБУ, на загальноринковому рівні, незважаючи навіть на зменшення кількості учасників, відбулося зростання надходжень валових страхових премій як від фізичних осіб, так і від корпоративного сегмента. Загалом 181 страхова компанія у першому півріччі 2021 року зібрала понад 22 млрд грн премій, з яких майже 13,2 млрд грн – або 60% – припадає на компанії-члени НАСУ.

Найбільший обсяг премій серед основних видів non-life страхування припав на автострахування, медичне страхування та страхування майна.   Учасники НАСУ знаходяться серед ТОП-10 СК лідерів класичного страхування за такими основними видами страхування: – добровільне страхування транспортних засобів (КАСКО) – 9 з 10 компаній є учасниками НАСУ; – обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (ОСЦПВ) – 7 з 10 компаній є учасниками НАСУ; – добровільне медичне страхування – 9 з 10 компаній є учасниками НАСУ; – страхування життя – 9 з 10 компаній є учасниками НАСУ. На 10 компаній учасників НАСУ зі страхування життя припадає майже 2,5 млрд грн премій (91% ринку) та 366 млн грн виплат.
Частка НАСУ у страхових преміях
Джерело: НБУ, НАСУ
На страховому ринку, за даними НБУ, рівень виплат (відношення виплат до страхових премій) за більшістю видів страхування залишається на низькому рівні (приблизно 25%), при тому, що аналіз показників діяльності страховиків-членів НАСУ вказує на те, що виплати зростають, а їх загальний рівень у першому півріччі досяг 46%.
страховіі премії та виплати
Джерело: НБУ, НАСУ