Затверджено зміни до Положення про єдину централізовану базу даних ОСЦПВ


Зміни до Положення про єдину централізовану базу даних з обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, затверджені розпорядженням від 21 грудня 2017 року № 4600,  набрали чинності 16 лютого 2018 року.

Нагадуємо, що Нацкомфінпослуг привела Положення про єдину централізовану базу даних МТСБУ у відповідність до нових правил укладення електронних договорів ОСАЦВ.

Документом врегульовано організацію обміну інформацією між страховиками та МТСБУ про укладені внутрішні електронні договори обов’язкового страхування.

Встановлено, що страховики-члени МТСБУ передають до бази даних МТСБУ відомості про укладені внутрішні електронні договори страхування у день реєстрації такого договору у базі даних МТСБУ.

Відомості про зміни в укладених договорах ОСАЦВ страховики надають упродовж 2 робочих днів з моменту підписання страхувальником полісу з внесеними змінами, якщо договір оформлено на бланку полісу, та у день реєстрації відповідних змін у базі даних МТСБУ – для внутрішніх електронних договорів страхування.

Інформацію про дострокове припинення договорів ОСАЦВ страховики надають упродовж 5 робочих днів з дати анулювання, дострокового припинення, переоформлення договору, якщо поліс оформлено на бланку, та в день реєстрації відповідних змін у базі даних МТСБУ – для внутрішніх електронних договорів страхування.

Надання інформації до бази даних МТСБУ може здійснюватися зокрема засобами програмного забезпечення страховика.

Цілком оновлено Перелік інформації, яка повинна надаватися страховиками-членами МТСБУ.

Нацкомфінпослуг зазначає, що зміни сприятимуть істотному скороченню тимчасових і матеріальних витрат суб’єктів господарювання, зменшать кількість випадків порушень прав споживачів страхових послуг та створять додаткові стимули для підвищення конкуренції на ринку страхових послуг у результаті застосування сучасних IT-технологій.

Про затвердження Змін до Положення про єдину централізовану базу даних щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних т…