Опубліковано Закон «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю»


У газеті «Голос України» від 17 березня 2018 року опублікований Закон «Про товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю», який визначає правовий статус ТОВ і ТДО, порядок їх створення, діяльності і припинення, права та обов’язки їх учасників

У загальних положеннях передбачено, що учасники товариства, які не повністю зробили внески, мають солідарну відповідальність за його зобов’язаннями в межах вартості невнесеної частини кожного з учасників. Товариство відповідає за своїми зобов’язаннями усім майном, що належить йому і не відповідає за зобов’язаннями своїх учасників. Кількість учасників не обмежується.

Закон набуде чинності через три місяці з дня опублікування – 17 червня 2018 року. А через рік – і частина друга статті 23 Закону стосовно виключення померлого (або припиненої юрособи) учасника, що має більше 50% у статутному капіталі товариства , якщо спадкоємці не склали заяву про вступ у товариство.

Відповідно втратить силу Закон «Про господарські товариства» у частині, що стосується товариств з обмеженою і додатковою відповідальністю.

Упродовж року з дня набуття чинності Закону положення статуту товариств діють у частині, що відповідає законодавству станом на 17 червня 2018 року. Водночас це не передбачено після внесення змін до статуту.

До внесення відповідних змін у Господарський процесуальний кодекс України при розгляді справ, відкритих за позовними вимогами про переведення на себе прав і обов’язків покупця частки (частини частки) у разі порушення переважного права учасника товариства, застосовуються наступні правила:

1) позивач зобов’язаний внести на депозитний рахунок суду гроші обсягом сплачених покупцем на виконання договору купівлі-продажу частки (частини частки), визначеному в ухвалі суду;

2) невиконання вимоги про внесення коштів на депозитний рахунок суду є підставою для залишення позову без розгляду;

3) суд у своїй ухвалі вирішує питання про перерахування коштів, внесених на депозитний рахунок суду, покупцю або про їх повернення.

Товариства з обмеженою і додатковою відповідальністю звільняються від сплати адміністративного збору за реєстрацію змін у статут у зв’язку з приведенням його у відповідність з цим Законом до 17 червня 2019 року.

Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю